Artykuł sponsorowany

Co warto zobaczyć i zrobić w Sopocie?

Co warto zobaczyć i zrobić w Sopocie?

Sopot to jedno z najbardziej znanych i popularnych miejsc wypoczynkowych na polskim wybrzeżu. Znajdujący się tu hotel nad morzem przyciąga turystów z całego kraju, oferując im nie tylko piękne plaże, ale także wiele atrakcji turystycznych i kulturalnych. Warto więc przyjechać do Sopotu na kilka dni, by móc w pełni cieszyć się tym urokliwym miastem.

Spacer po Monciaku i wejście na Molo

Sopot to idealne miejsce na wypoczynek nad morzem, pełne atrakcji dla każdego. Wybierając hotel w Sopocie nad morzem, można być pewnym, że nie zabraknie tu rozrywek i ciekawych miejsc do zwiedzania. Bardzo ważnym miejscem w tym mieście jest Monciak, czyli słynna ulica Bohaterów Monte Cassino. Spacerując tętniącą życiem ulicą, można podziwiać piękne kamienice, odwiedzić liczne restauracje, kawiarnie oraz sklepy z pamiątkami. Na końcu Monciaku znajduje się wejście na Molo – najdłuższe drewniane molo w Europie. Spacer po molo to obowiązkowy punkt każdej wizyty w Sopocie. Z molo roztacza się przepiękny widok na morze oraz panoramę miasta.

Odwiedzenie Krzywego Domku

Krzywy Domek to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Sopotu. Ten niezwykły budynek, inspirowany ilustracjami Jana Marcin Szancera do baśni braci Grimm, przyciąga turystów swoim nietypowym wyglądem. Wewnątrz Krzywego Domku znajdują się liczne sklepy, restauracje oraz kawiarnie, a także galeria sztuki i klub muzyczny. Warto zatrzymać się tu na chwilę, by zrobić pamiątkowe zdjęcie i napić się kawy w jednej z urokliwych kawiarenek.

Odkrywanie Parku Oliwskiego i Katedry Oliwskiej

Sopot to nie tylko plaża i morze – warto także wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Parku Oliwskiego. Ten przepiękny park krajobrazowy zachwyca swoją zielenią oraz licznymi alejkami, które idealnie nadają się na spacer czy bieganie. W parku znajduje się także Katedra Oliwska – jeden z najważniejszych zabytków Trójmiasta. Warto zwiedzić wnętrze katedry, podziwiając słynne organy oliwskie oraz piękne malowidła.

Relaks na plaży i korzystanie z atrakcji wodnych

Oczywiście, pobyt w Sopocie nie byłby kompletny bez relaksu na plaży. Sopockie plaże słyną z czystości i szerokiego pasa piasku, co sprawia, że są idealne do opalania się i budowania zamków z piasku. Warto także skorzystać z licznych atrakcji wodnych, takich jak wypożyczalnia sprzętu do pływania czy nauka surfingu. Dla miłośników sportów wodnych w okolicy znajdują się także Aquapark Sopot oraz windsurfingowe centrum na plaży w Jelitkowie.