Dokąd za granicę na dowód osobisty?

Dokąd można wyjechać na dowód osobisty? 

Jeśli masz dowód osobisty, wyjedziesz na jego podstawie do kilkudziesięciu krajów na wczasy czy wycieczkę.


Informację do których krajów można podróżować z dowodem osobistym, a do których trzeba posiadać paszport, znajdziesz zawsze na stronie MSZ 
https://polakzagranica.msz.gov.pl/

 

Pamiętaj jednak o kilku ważnych zasadach:

1. Dowód osobisty musi być ważny! Sprawdź jego ważność jeszcze przed rezerwacją wczasów. W wielu krajach wystarczy gdy dowód osobisty będzie ważny jeszcze kilka dni od daty przyjazdu do Polski po wczasach. W większości - powinien być ważny jeszcze przez 3 miesiące od powrotu do Polski, a jeszcze w innych - przez 6 miesięcy od powrotu do naszego kraju. 

2. Dziecko bez względu na wiek musi również posiadać swój własny dokument! Nie może wyjechać np. na legitymację szkolną. 

3. Jeśli planujesz wczasy lotnicze bez międzylądowania - sprawdź jaki dokument obowiązuje w kraju docelowym. Jeśli z międzylądowaniem - również w wymogi w tym kraju. 

Jeśli planujesz wczasy z dojazdem własnym - sprawdź jakie dokumenty wjazdowe obowiązują w krajach przez które będziesz przejeżdżać samochodem i w kraju docelowym. 

Jeśli wybierasz wczasy autokarowe, wycieczkę autokarową - dowiedz się w biurze podróży jakie są planowane trasy przejazdu i sprawdź wymagane dokumenty wjazdowe. Również jeśli planujesz wycieczkę fakultatywną do innego kraju - pamiętaj o tym. 

 

WCZASY AUTOKAROWE na dowód osobisty

Na ważny dowód osobisty możesz podróżować do wszystkich krajów należących do Unii Europejskiej. Sprawdź najciekawsze oferty:

 

Powyższe informacje dotyczą wyłącznie obywateli polskich. Obywatele innych krajów wyjeżdżający za granicę z Polski zobowiązani są do sprawdzenia warunków wyjazdowych ważnych dla obywateli swojego kraju. Artykuł dotyczący zapytań:

Wakacje i wczasy z dowodem osobistym. 

Gdzie na wakacje z dowodem osobistym?

Czy wystarczy legitymacja szkolna na wyjazd za granicę. 

 

PRZYDATNE LINKI:

https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice
https://polakzagranica.msz.gov.pl/Ostrzezenia,15.html