Artykuł sponsorowany

Czym wyróżniają się protezy BIO HPP?

Czym wyróżniają się protezy BIO HPP?

W świecie stomatologii istnieje wiele materiałów wykorzystywanych do produkcji protez zębowych, jednak jednym z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie jest BIO HPP. Ten wyjątkowy materiał, o nazwie polieteroeterketon (PEEK) z dodatkiem ceramiki, zdobywa coraz większą popularność wśród lekarzy stomatologów i pacjentów. Wyróżnia się on swoimi wyjątkowymi właściwościami, takimi jak lekkość, biokompatybilność oraz wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu rewolucyjnemu materiałowi oraz jego zastosowaniom w praktyce stomatologicznej.

Zalety stosowania protez BIO HPP

Protezy wykonane z BIO HPP mają wiele zalet, które przekładają się na komfort użytkowania przez pacjentów. Przede wszystkim są one bardzo lekkie, co sprawia, że pacjenci szybko adaptują się do ich obecności w jamie ustnej. Ponadto materiał ten charakteryzuje się wysoką biokompatybilnością, co oznacza, że nie powoduje reakcji alergicznych ani podrażnień tkanek jamy ustnej. Protezy BIO HPP są również odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu są trwałe i wytrzymałe na przeciążenia podczas jedzenia. Jeśli chodzi o protezy BIO HPP, Warszawa i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Cito.

Estetyka i naturalny wygląd protez BIO HPP

Jednym z najważniejszych aspektów dla pacjentów korzystających z protez zębowych jest ich estetyka. Protezy wykonane z BIO HPP doskonale imitują naturalne zęby, dzięki swojej przejrzystości i zdolności do odbijania światła. Materiał ten może być również barwiony na dowolny kolor, co pozwala na idealne dopasowanie do koloru pozostałych zębów pacjenta. Ponadto, ze względu na swoją strukturę, protezy te są odporne na przebarwienia oraz osadzanie się płytki nazębnej, co sprawia, że utrzymanie ich w czystości jest łatwe i wygodne.

Zastosowania protez BIO HPP w praktyce stomatologicznej

Protezy BIO HPP mogą być stosowane zarówno jako uzupełnienia protetyczne pojedynczych zębów, jak i całkowitej ich utraty. Są one doskonałym rozwiązaniem dla pacjentów wymagających estetycznych i trwałych protez, które jednocześnie są lekkie i wygodne w noszeniu. Materiał ten sprawdza się również w przypadku protez szkieletowych, gdzie jego elastyczność i wytrzymałość są kluczowe dla zachowania funkcjonalności protezy. Warto dodać, że protezy BIO HPP mogą być łączone z innymi materiałami, takimi jak metal czy ceramika, co pozwala na tworzenie hybrydowych konstrukcji protetycznych.